A DMG MORI és a HEITEC közös K+F projektje indul Budapesten - VIDEÓRIPORT
2021. 06. 15.
A világ vezető szerszámgépgyártójának, a DMG MORI-nak és a szoftverspecialista HEITEC közös kutatás-fejlesztési projektjének célja olyan szoftver megoldások fejlesztése, amelyek termelékenyebbé és fenntarthatóbbá teszik szerszámgépeiket, a teljes gyártási folyamatlánc végponttól végpontig tartó digitalizálásával. A DMG MORI HEITEC Digital mintegy 11,6 millió eurós beruházása során 55 új kutatás-fejlesztési munkahelyet hoznak létre.
A DMG MORI szerszámgépek (CNC esztergák és más termékek) gyártását és értékesítését végzi, e mellett automatizálási rendszereket, perifériákat, digitális megoldásokat, szerszámmegmunkálási megoldásokat is biztosít vevőinek. A HEITEC az automatizálással, a digitalizációval és elektronikával kapcsolatos termékeket és szolgáltatásokat kínál. Az új K+F projektet a DMG MORI HEITEC Digital fogja megvalósítani, amely a HEITEC Hungary és a németországi DMG MORI 2020-ban alapított közös vállalata.
Az „Integrált Digitalizációs Platform" projekt célja a teljes gyártási folyamatlánc végponttól végpontig – a tervezéstől és a munka előkészítésétől a gyártáson és a nyomon követésen át a szervizelésig – tartó digitalizálása. A beruházásnak köszönhetően az ötletek, termékek és szolgáltatási megoldások Magyarországról jutnak a nagyvilágba, és a projekt során olyan szoftver megoldásokat fejlesztenek, amelyek termelékenyebbé és fenntarthatóbbá teszik a DMG szerszámgépeit.
A projekt keretében egy olyan új termék kifejlesztése történik, mely egy teljes digitális gyártást támogató platform és a hozzá tartozó digitális szolgáltatásokat (applikációk) tartalmazza. A vevői megrendelések feldolgozásától kezdve a platform támogatja a digitális ajánlatkészítést (webshopfunkció), az elosztott gyártási és termelési munkafolyamatok, gyártási kapacitások tervezését és optimalizációját (bróker funkció).
A platform a gyártógépek felügyeletét és monitorozását is integrálja, beleértve a karbantartási és a logisztikai folyamatok digitális támogatását. A gyártógépekből származó állapot információk így például közvetlenül befuthatnak a karbantartókhoz és az alkatrészbeszállítókhoz, akik még a gyártógépek meghibásodása előtt lépéseket tudnak tenni, így megakadályozva egy esetleges hosszabb gyártósor leállást (prediktív karbantartás).
Iparági cikkek
Szépségápolási egységgel bővül az Unilever nyírbátori operációja, ahol évente 150 millió palack dezodor készül majd világszerte ismert márkákból.
2024. 10. 10.
HIPA #HIPAA hazai partnerek mellett a térség autógyárainak igényeit is maximálisan kielégítő központtá bővül a fémfelület-kezelő technológiával foglalkozó Aalberts Surface Technologies Kft. tatabányai telephelye egy körülbelül 22 millió euró értékű beruházással.
2024. 09. 12.
HIPA #HIPAAz AIM Congress vezető befektetési platform Abu Dhabiban ismét összehozta a befektető világ befolyásos szereplőit a világ minden tájáról, ahol a HIPA megkapta a Közép- és Kelet-Európa & Törökország kategóriában a legjobb ügynökségnek járó AIM Investment Awardot.
2024. 05. 27.
HIPA #HIPA